دپارتمان روش تحقیق و مقاله نویسی

با توجه به تمایل زیاد بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری، یکی از الزامات جهت پذیرفته شدن در مقطع دکتری داشتن مقاله می باشد.
بر اساس قوانین جدید وزارت علوم سهم مصاحبه در پذیرش دانشجویان دکتری 50% و سهم آزمون نیز 50% می باشد. در این میان با توجه به اینکه تکیه بسیاری در دانشگاه ها در جذب دانشحوی دکتری توانایی وی در مدیریت امور پژوهشی و انجام صحیج پایان نامه دکتری می باشد، به همین دلیل تجربیات افرادی که در مصاحیه های دکتری شرکت کرده اند، نشان داده است که هیچ چیز به اندازه داشتن مقالاتی معتبر در جذب افراد در مقطع دکتری تاثیرگذار نمیباشد. داشتن مقالات علمی پژوهشی و ISI و همچنین  مقالات علمی پژوهشی و ترویجی و مقالاتی که در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)  نمایه می شوند، به نحوی میتواند تضمین کننده موفقیت افراد در عبور از سد مصاحبه به منظور پذیرش در مقطع دکتری باشد.
از طرفی  کسانی می توانند در عرصه تحقیقاتی موفق عمل نمایند که بتوانند اصول اولیه پژوهش را خوب فهمیده و بتوانند نتایج تحقیقات خود رو  به نحو مطلوب منتشر نمایند تا دیگران را از دانش خود بهره مند سازند. و همچنین با این کار همیشه خود را در زمان زنده نگه خواهد داشت.
لذا موسسه آموزش عالی مدرسان شریف با توجه به درخواست مکرر دانشجویان اقدام به برگزاری کارگاه های مقاله نویسی در تهران و دیگر شهر ها نموده است. همچنین در این بخش سایت مطالب آموزشی مرتبط جهت افزایش اطلاعات مخاطبین ارائه خواهد شد. پرسش و پاسخ در زمینه پروپزال نویسی، روش تحقیق و مقاله نویسی یکی دیگر از گزینه های جدید ارائه شده در این بخش می باشد.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious

اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©