* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


تحلیل آزمون دکتری 92 مهندسی صنایع

دانلود سؤالات تخصصی آزمون دکتری 93 مجموعه مهندسی صنایع
دانلود سؤالات تخصصی آزمون دکتری 92 مجموعه مهندسی صنایع

نگاهي به آزمون نيمه متمركز دكتري سال 1392

آمار و احتمالات

درس آمار و احتمالات رشته صنايع در آزمون 92 را تقريباً مي‌توان هم سطح با آزمون 91 در نظر گرفت. اما سوالات سال 92 كمي مفهومي‌تر از سال گذشته بود.
سوالات آزمون 92 از بخش‌‌هاي مختلف به گونه‌اي طراحي شده بود كه اكثريت آن‌ها را پوشش دهد. از بخش آناليز تركيبي كه در سال گذشته سوالي نيامده بود، امسال 1 سوال مطرح شد. اما از مبحث رگرسيون كه در سال 91، 2سوال طرح شده بود امسال آن بخش اصلاً مدنظر طراحان نبود. بيشتر تمركز طراحان بر اصول احتمال، متغيرهاي تصادفي، توزيع‌هاي گسسته و پيوسته بوده است. با اين وجود توجه ويژه‌تري به نظريه برآورد آمار داشته‌اند.
سوالات آمار و احتمالات همانند سال‌هاي گذشته بسيار مفهومي‌ و دشوار طرح شده بودند و نيازمند تسلط بالا بر مطالب درس بوده است.


تحقيق در عمليات 1 و 2

بررسي سوالات درس تحقيق در عمليات مجموعه مهندسي صنايع در آزمون دكتري 92 نشان مي‌دهد كه اين آزمون همانند سال قبل، شامل 15 سوال بوده است. در سال 92 بيشتر سوالات از بخش‌هاي جبرخطي، دوگان و تحليل حساسيت طرح شده بود.
سوالات كنكور سال گذشته به گونه‌اي طراحي گرديده بود كه تقريباً اكثر مباحث موجود در تحقيق در عمليات را از مدل‌سازي گرفته تا برنامه‌ريزي غيرخطي و تئوري بازي پوشش مي‌داد. اما در سوالات امسال تمركز طراحان بيشتر به سمت مباحث خاص (جبر و دوگان و تحليل حساسيت) بود و چندين سوال از آنها مربوط به 2 مبحث بود. مثلاً حل سوال تخصصي برنامه‌ريزي پويا، به علت همين تمركز بر مباحث سنگين و استفاده از سوالات اين چنيني سطح دشواري كنكور 92 بالاتر از سال 91 به نظر مي‌رسد.


طراحی سیستم های صنعتی

سوالات درس «طراحي سيستم‌هاي صنعتي» در كنكور 92 نسبتاً ساده بودند. به طوري كه 4 سوال اول اين درس با داشتن اطلاعاتي از درس «طرح‌ريزي واحدهاي صنعتي» قابل پاسخگويي بود.
برخلاف كنكور سال 91 هيچ تست مستقيمي از مبحث «كاربرد تئوري گراف» در سال 92 داده نشده بود.
مطابق با سال گذشته مباحث روش‌هاي مكان‌يابي بهينه، جانمايي و جايابي در حالت گسسته (به ويژه جانمايي چند تجهيز جديد بين تجهيزات موجود) مورد توجه طراحان قرار گرفته بود.
نكته‌ي حائز اهميت اين است كه برخلاف سال گذشته، سال 92 طراحان توجه ويژه‌اي، به روش‌هاي مدلسازي معطوف نموده‌اند. به طوري كه از مدل‌هاي MEXCIP,Set Coverning ABS به طور مستقيم تست طراحي شده بود. در كل سؤالات 91 نسبت به سوالات سال 92 وقت‌گيرتر بودند. مي‌توان چنين استنباط كرد كه سوالات درس طراحي سيستم‌هاي صنعتي كنكور 92 نسبت به سوالات سال 91، ساده‌تر بودند.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©