مشاوره کارشناسی ارشد


معرفی طرح مدیر برنامه و طرح مشاور و پشتیبان مدرسان شریف


دو شرط اساسی برای یک سفر خوب، داشتـن همراه خوب و نقشه خوب است. یک همـراه خـوب می تواند یک سفر سخت را شیـرین کند و یا بر‌عکس اگر همراه خوبی نداشتـه باشیم، ممکن است بسیاری از زیبایی‌های سفر از بین برود. همچنین نقشه صحیح و دقیـق نیز علاوه بر این که بیانگر تصویری کلی از مسیر است، در تشخیص جزئیات، راه‌ها، بی راهه‌ها و مسیر پیـموده شده نیز کمک شایانی به ما می‌کند. وقتی مسیری به سرنوشت‌سازی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری پیش رویمان باشد، اهمیت این دو موضوع بیش از پیش نمایان می‌شود؛ چرا که انسان به دلیل شرایط ذهنی و گستردگی امور روزانه اش در برخی کارهای حساس و سرنوشت ساز احتیاج به یک نقشه و همراه خوب دارد؛ یکی از مقاطع حساسی که فرد در آن نیاز به این دو پارامتر دارد، آمادگی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است؛ بارها دیده شده که داوطلب با وجود شناختی که از خود دارد، در مورد مطالعه و برنامه ریزی اش برای آزمون کارشناسی ارشد تصمیم گیری هایی انجام داده است که منجر به شکست و عدم رسیدن به هدف دلخواه شده است و بالعکس مواردی هم وجود دارد که در آن، حتی دانشجویانی که پایه علمی ضعیفی داشته اند با بهره مندی از توصیه های افراد با تجربه و استفاده بهینه از امکانات آموزشی به راحتی توانسته اند رتبه های بسیار چشمگیری کسب کنند. در نتیجه به دلیل کمبود زمان و تعدد دروس در آزمون کارشناسی ارشد نیاز به استفاده از خدمات مشاوره ای خصوصاً با افرادی که تجربه شرکت در این آزمون را داشته و جز رتبه های برتر آن بوده اند بسیار مهم به نظر می رسد. هنگامی که با بسیاری از رتبه های تک رقمی صحبت می کنید به مورد مشابهی بر می‌خورید و آن مشورت گرفتن آنها از یک فرد با تجربه می باشد، چرا که تنها با بالا بردن ساعت مطالعه نمی توان به نتایج خوبی دست یافت؛ امروزه با افزایش رقابت و مفهومی تر شدن سوالات کنکور، نیاز به مشاوره برای موفقیت در این رقابت کاملاً حس می شود.

به همیـن منظور در سازمان مشاوره مدرسان شریف دو طرح برای ارائه مشاوره وجود دارد که در ادامه توضیحاتی در خصوص هر کدام از این دو طرح به طور خلاصه ارائه شده است:

1- طرح مدیر برنامه مدرسان شریف

 

2- طرح مشاور و پشتیبان مدرسان شریف


1- در طرح مدیر برنامه، مشاور که خود حائز رتبه یک یا برتر در آزمون سراسری کارشناسی ارشد است و آموزش‌های روانشناسی لازم را دیده است و با تیپ های شخصیتی انواع داوطلبان و نیازهای آن‌ها آشنا شده است، مدیریت برنامه مطالعاتی داوطلب را به عهده می‌گیرد. این افراد می توانند به عنوان یک همراه با تجربه در تمامی مراحل مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد کنار داوطلب باشند و با توجه به شرایط داوطلب می توانند نقشه ای راهبردی در اختیار او قرار دهند. در این طرح، نتیجه آزمون‌های روانشناختی و شرایط شخصی شما شامل شرایط خانوادگی، تحصیلی، وضعیت شغلی و پایه درسی توسط مدیر برنامـه بررسی می‌شود. سپس مدیر برنامه، در کنار شناخت کاملی که از وضعیت داوطلب به دست آورده است، برنامه مطالعاتی را که شامل ساعات مورد نیاز برای مطالعه هر مبحث در هفته، اهمیت فصول و نیز بهترین منبع و کتاب را برای مطالعه مبحث مد نظر پیشنهاد می‌دهد به نحوی که داوطلب بتواند به بهترین شکل، از فرصت خود استفاده نماید؛ همچنین مدیر برنامه فنون مطالعه، شیوه های صحیح مطالعه، روش های افزایش تمرکز، روش های کاهش اضطراب، مدیریت زمان، تکنیک های تست زنی را به داوطلبان آموزش می دهد و با بیان نکات کارآمد باعث می شود که داوطلب به مطالعات خود سرعت ببخشد؛ در مرحله بعدی، مدیر برنامه هر هفته به صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی با داوطلب در تماس است و عملکرد او را در اجرای برنامه پیشنهادی بررسی می‌نماید و با توجه به شرایط داوطلب هر هفته برنامه را اصلاح می‌نماید و به منظور تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف راهنمایی های لازم را به داوطلب ارائه می دهد و اگر عملکرد داوطلب به دلیل کاهش انگیزه یا شرایط روحی کمتر از حد مورد انتظار باشد، به کمک ابزارهایی که در دست دارد مانند نقشه راهبردی فردی که داوطلب آن را به کمک مدیر برنامه تهیه نموده است، داوطلب را راهنمایی مینماید تا این مشکلات را به خوبی پشت سر بگذارد و به نتیجه مطلوبی در آزمون دست یابد.

2- در طـرح مشاور و پشتیبان، بر خلاف طرح مدیر برنـامه، خدمـات برنامه‌ریـزی و پیگیری فردی انجام نمی‌شود و به سوالاتی که نیازمند شناخت وضعیت شخصی داوطلب نباشد، پاسخ داده می‌شود. این طرح شامل کلیه داوطلبانی می‌شود که در آزمون های آزمایشی مدرسان شریف ثبت نام کرده‌اند و داوطلبان قادرند به طور رایگان در زمان‌های مشخص شده (در طول برگزاری آزمون‌های آزمایشی) که از طریق همین سایت اعلام می‌شود با رتبه‌های برتر رشته خود، مشاوره تلفنی با دفعات محدود داشته باشند.

 

نحوه ثبت نام و استفاده از طرح مشاوره و پشتیبان مدرسان شریف:

 

همانطور که در توضیحات قبلی اعلام شد، در این طرح می توانید، فقط در زمان‌ برگزاری آزمون‌های آزمایشی و طبق برنامه ای که از طریق همین بخش سایت اعلام می شود، با مشاور تخصصی و رتبه برتر رشته خود به صورت تلفنی از طریق شماره 24511-021 تماس حاصل نموده و پس از وارد کردن شماره تلفن همراهی که در موسسه با آن ثبت نام نموده‌اید به مشاور مربوطه وصل شده و در بازه ی زمانی حداکثر ده دقیقه ای با مشاور رشته خود صحبت نمایید، همچنین تمامی تماس‌ها برای بهبود خدمات ضبط می‌گردند (در صورتی که در آزمون‌های آزمایشی ثبت نام نکرده‌اید امکان استفاده از این طرح مشاوره‌ای را ندارید، بنابراین قبل از استفاده از این طرح اقدام به ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی موسسه مدرسان شریف نمایید).اگر داوطلب آزمون‌های آزمایشی مدرسان شریف هستید و پس از تماس، با پیغام «این شماره در سامانه مشاوره ثبت نشده است» مواجه شدید، با شماره 2966-021 ، سازمان مشاوره مدرسان شریف تماس بگیرید تا موضوع بررسی گردد.

نحوه ثبت نام و استفاده از طرح مدیر برنامه مدرسان شریف:

داوطلبان برای استفاده از خدمات طرح مدیر برنامه مدرسان شریف، می‌توانند با مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی های مدرسان شریف در سراسر کشور یا به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه آنلاین مدرسان شریف اقدام به ثبت نام در این طرح نمایند.
داوطلبانی که در طرح مدیر برنامه ثبت نام کرده‌اند، علاوه بر دسترسی به خدمات موجود در طرح مشاوره و پشتیبان (توضیح داده شده در پاراگراف‌های قبلی) به خدمات مشاوره ای بسیار گسترده‌تری از جمله برنامه‌ریزی، تماس تلفنی هفتگی از طرف مشاور تخصصی رشته خود، ارتباط اینترنتی از طریق سامانه مدیر برنامه و سه جلسه مشاوره حضوری با رتبه برتر رشته خود دسترسی خواهند داشت؛ از امکانات سامانه طرح مدیر برنامه می‌توان به ارتباط اینترنتی با مشاور در روزهای مشخص شده، دسترسی به نمودار مطالعات هفتگی به عنوان نقشه راهبردی و نیز پیشنهاد سبک یادگیری بر‌اساس تیپ شخصیتی داوطلب و ... اشاره نمود که در نوع خود در کشور منحصر به فرد می‌باشد.


تذکر 1: در این طرح نیاز به تماس داوطلب با مشاور مربوطه نبوده و خود مشاور تخصصی طبق برنامه‌ای که به داوطلب اعلام خواهد شد، به طور منظم و هفتگی تا روز کنکور با داوطلب در ارتباط خواهد بود.


تذکر 2: طرح مدیر برنامه قبل از شروع آزمون‌های آزمایشی مقطع کارشناسی ارشد آغاز به کار خواهد نمود و تا روز کنکور این طرح ادامه خواهد داشت.

داوطلبان پس از ثبت نام در طرح مدیر برنامه مدرسان شریف، با نام کاربری و رمز عبور اعلامی از طرف موسسه می‌توانند وارد پنل کاربری خود شده و پس از تکمیل اطلاعات اولیه، منتظر تماس مشاور رتبه برتر رشته خود طبق زمانبندی اعلام شده باشند.


 

توجه: در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد خدمات سازمان مشاوره مدرسان شریف،

می‌توانید با شماره تلفن 2966-021 تماس حاصل نمایید.

 

برای آگاهی از جزئیات بیشتر طرح مدیر برنامه و همچنین ثبت نام این طرح، بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

شبکه های اجنماعی

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©