کاردانی به کارشناسی حسابداری

حسابداری به صورت بسيار ساده در قرن‌ها پيش كاربرد داشته است به طوري كه بابلي‌ها دستمزدها و پرداخت‌هاي خود را با خط ميخي بر لوح‌هاي گلي به تصوير مي‌كشيدند. اما تاريخچه حسابداري در ايران به نخستين تمدن‌ها بر مي‌گردد به صورتي كه مدارك و شواهدي براي اجراي فعاليت‌هاي اقتصادي از دوره ساساني‌ها در دست است و اين مسير به مرور زمان روندي رو به تكامل را تا دوران ما طي كرده است.

خوب است كه بدانيم نخستين قانوني كه در چرخه حسابداري به رسميت شناخته شد در سال 1225 به تصويب رسيد و اين خود نشان دهنده اين است كه مي‌توان حسابداری را جزء يكي از قديمي‌ترين و قوي‌ترين رشته‌ها در ايران به شمار آورد.

حسابداری در واقع زبان بيان وضعيت مالي شركت‌ها و موسسات است. حسابداری سيستمي است كه در آن اصول و استانداردهاي گزارشگري مالي، طبقه‌بندي، ثبت و خلاصه كردن اطلاعات مربوط به دوره‌هاي گذشته و حال شركت‌ها و همچنين برنامه‌ريزي براي آينده شركت‌ها با فراهم كردن اطلاعات لازم، صورت مي‌گيرد. حسابداری از جمله رشته‌هاي پر طرفدار در ايران است، زيرا هر واحد اقتصادي كوچك و بزرگ نياز به يك يا چند حسابدار دارد. فارغ‌التحصيلان اين رشته از بازار كار خوبي برخوردار هستند و امكان ادامه تحصيل تا مقطع دكترا در داخل كشور ميسر است.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©