* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع (کد 1259)

فارغ التحصیلان مهندسی صنایع در كارخانجات بزرگ برای مدیریت بخش تولید انتخاب می‌شوند، یعنی اگر قرار باشد از بین مهندس كامپیوتر، مهندس برق، مهندس كامپیوتر و مهندسی صنایع یك نفر به عنوان مدیر انتخاب شود، مهندس صنایع اولویت دارد و به همین دلیل بازار كار خوبی برای این رشته وجود دارد. سالن‌های تولید كارخانه‌های خودروسازی، كارخانه‌های ساخت قطعات صنعتی و به طور كلی هرگونه سازمانی كه در آن پروسه تولید اتفاق بیفتد از بازار جذب فارغ‌التحصیلان این رشته می‌باشند.

معمولاً موقعیت‌های شغلی خوبی برای رشته صنایع سیستم وجود دارد و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند با ارایه راهكارهای سیستماتیك برای كارخانجات تولیدی و سازمان‌های بزرگ با استفاده از مدل‌های ریاضی و نرم‌افزارهای مخصوص، نقاط ضعف و چالش‌های واحدهای صنعتی بزرگ را ارزیابی و تحلیل نموده و رهنمودهای مناسب را برای رسیدن به بیشترین راندمان، به مدیران سازمان‌ها ارایه دهند.

تولید، كنترل و طراحی سیستم‌های كیفی، طراحی كارخانه و كنترل پروژه را می‌توان از شغل‌های این رشته در صنعت نام برد و شغل‌هایی نظیر كارشناسی نیروی انسانی و بهبود فرآیندها در یك سازمان از كاربردهای این گرایش در بخش خدمات می‌باشد.

 

مجموعه مهندسی صنایع در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی سال 96 دارای گرایش های زیر است:

1- بهینه سازی سیستم ها

2- سیستم های سلامت

3- مدیریت نوآوری و فناوری

4- سیستم های مالی

5- لجستیک و زنجیره تأمین

6- مدیریت پروژه

7- سیستم های کلان اقتصادی و اجتماعی

8- آینده پژوهی

9- مدیریت مهندسی

10- کیفیت و بهره وری

11- سیستم های کلان

رشته مهندسی صنایع سیستم در دفترچه آزمون سال 94 با رشته مهندسی صنایع ادغام شده است و گرایش های مهندسی صنایع سیستم بعنوان گرایش های جدید رشته «مجموعه مهندسی صنایع» با کد 1259 محسوب می شوند. این روند در آزمون کارشناسی ارشد 95 نیز برقرار است.

 

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©