* اطلاعات ناب و بی نظیر در مورد اینکه:
- چرا باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم؟!
- چگونه تشخیص دهیم جامعه آماری کدام مؤسسه بالاتر است؟!
- چگونه تشخیص دهیم کیفیت سؤالات کدام مؤسسه مطلوب تر است؟
- چگونه بهترین مؤسسه را برای آزمون های آزمایشی انتخاب کنیم؟


کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر (کد 1255)

رشته مهندسی پلیمر نسبت به رشته‌های دیگر مهندسی، تقریبا رشته نوپایی است و شكوفایی آن از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شده است. اما به دلیل كاربرد روزافزون پلیمر در صنایع مختلف، این رشته به سرعت رشد كرده و امروزه جزء مهم‌ترین رشته‌ در كشورهای پیشرفته صنعتی می‌باشد.

اهمیت این رشته به حدی است كه برای مثال طراحی و تولید تایر ماشین در صنایع لاستیك، لوله‌های پلی‌اتیلن در صنایع پلاستیك و انواع فایبرگلاسها در كامپوزیت به یاری متخصصان مهندسی صنایع پلیمر انجام می‌گیرد یا حتی در این رشته شكل‌دهی رزین‌ها نیز مطرح است كه برای مثال می‌توان به ساخت ملامین اشاره كرد. حتی كیسه های پلاستیكی و روكش ظروف نچسب ( تفلون ) از مواد پلیمری می باشند. البته پلیمرها فقط كاربرد صنعتی ندارند بلكه در زمینه‌های پزشكی نیز قابل استفاده‌اند . لنزهای چشمی همه از مواد پلیمری ساخته می‌شوند كه به این مواد پلیمری «پلیمرهای زیستی» می‌گویند.

علم پلیمر یا علم ماكرو مولكول‌ها زیر شاخه‌ای از علم مواد است كه با پلیمرها سر و كار دارد. رشته علوم پلیمر دارای محققانی است كه به سه رشته‌ شیمی، فیزیك و مهندسی، سمت و سو می‌دهد. در مقطع كارشناسی ارشد، مهندسین علوم پلیمر در زمینه شناسایی، سنتز و بهبود خواص انواع مواد پلیمری پیشرفته، پلیمرهای زیست سازگار، سامانه‌های دارو رسانی، سروكار دارند.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©