میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان

نامِ بحث: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ #23662

• مدیر تالار
  • غایب
  • کاربر نمونه
  • تعدادِ ارسال‌ها: 189
  • کارما (امتیازِ ویژه): 17
سلام به همه
خسته نباشید

کنکور ارشد مهندسی شیمی 95 به نظرتون چطور بود؟!
تشکر کننده گان: حسين

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ #23889

• سارا
حرارت ساده تر از پارسال ولی من خنگ بازی در اوردم
ترمو یکم یکم پیچیده تر اما تکراری هم داشت
کنترل مثه قبل
راکتور مثه قبل
جرم برام جدید و سخت بود
2-3 تا سوال جواب دادم
و ریاضی برام فوق سخت بود
اینم متاسفانه 3سوال رو تونستم حل کنم

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ #23924

• فرانک
سلام ،من وقت کم اوردم سوالای ریاضی خیلی وقتمو گرفتن ،بنظرم ریاضیو سختتر از پارسال اوردن

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ #23997

• احسان
من زبان و کنترل نزدم و نمیدونم نسبت به قبل چطور بودن
ولی حرارت تیپ سوالات کلا فرق کرده بود و بیشتر مفهومی و عمیق بودن که من 13 تا جواب دادم
ترمو خیلی سخت تر بود که فقط 2 تا جواب دادم
سیالات خیلی سخت تر از سالای قبل بود که تونستم 5 تا اونم با کلی وقت گذاشتن جواب بدم
جرم و عملیات باز تیپ سوالات کلا فرق داشت و خیلی مفهومی بود و بیشتر با نوع کلمات تو سوالات بازی کرده بودن و جوری بود که اگه عمیق و مفهومی خونده بودی میتونستی تو وقت مناسب جواب بدی، منم 15 تا رو مطمئن زدم و راستش یکی رو هم 50 به 50 بود زدم و نمیدونم درست باشه یا نه
راکتور تیپ سوالات مثل قبلیا بود ولی به مراتب سخت تر از سال گذشته، من 13 تا جواب دادم
ریاضی خیلی سخت تر بود، البته من فقط بخش عددی رو خونده بودم ولی خیلی خوب بلد بودم و انتظار داشتم همون بخش رو که حدود 9 تا سوال داشت جواب بدم که فقط 6 تا رو تونستم جواب بدم و البته یکی هم از مدل سازیا جواب دادم

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ #24068

• شایان مطمئن
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 6
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
سلام

به نظر من کنکور امسال واقعا از مفهومی ترین کنکور های 10 سال اخیر بود .
من تحلیل شخصی خودم رو از سوالات خدمتتون میگم:

درس انتقال حرارت سوالات به طرز عجیبی ساده (ولی مفهومی) طراحی شده بود؛ تعجب من وقتی بیشتر شد که در درسی که چندین فصل بسیار مهم داره و فصل مبدل های حرارتی شاید از ساده ترین و کوچک ترین فصول انتقال حرارت باشه؛ اگر اشتباه نگم شاید بیشتر از نیمی از سوالات ( حداقل 8-9 سوال) از فصل مبدل های حرارتی طراحی شده بود که ا حاکی از این بود که طراح محترم سوالات اهمیت خاصی برای مفاهیم فرآیندی قائل بوده. جالب تر اینکه شاید 80-90 درصد از سوالات اصلا حل کردنی نبود!

درس ترمودینامیک اکثر سوالات بسیار استاندارد و مفهومی بود به جز چند سوال که از نظر مفهومی چیز چندان پیچیده ای نداشت ولی خیلی وقت گیر بود. یکی از سوالات هم به نظر غلط طراحی شده بود (از لحاظ ابعادی و واحد ها)- سوالات به شکل کاملا همگنی اکثر فصل ها رو پوشش داده بود.

درس مکانیک سیالات توجه خاصی به حرکت شتاب دار سیالات صلب گونه داشت (حرکت دورانی و حرکت شتاب دار خطی روی سطح شیبدار) همچنین بحث NPSH و هد پمپ ها مورد توجه بود و بر خلاف گذشته تمرکز چندانی بر فصل های جریان داخلی داخل لوله ها و روی صفحات وجود نداشت. همچنین از جریان تراکم پذیر هم یک سوال نسبتا ساده طراحی شده بود. در کل سوالات مکانیک سیالات کاملا استاندارد طراحی شده بود.

درس انتقال جرم و عملیات واحد سوالات کاملا استاندارد و روتینی داشت ولی در تعداد زیادی از سوالات دام آموزشی گذاشته شده بود. به عنوان مثال پس از حل یکی دو معادله و به دست آوردن کسر مایع اشباع خوراک ورودی به برج تقطیر یعنی q, سوال کسر بخار اشباع یعنی یک منهای q رو می خواست. سوالات انتقال جرم با تمرکز زیادی روی فصل مفاهیم مقدماتی انتقال جرم و نفوذ طراحی شده بود و اکثر سوالات عملیات واحد متمرکز بر فصل تقطیر بود.

درس طراحی رآکتور مشخص بود که سوالات کاملا جدید طراحی شده (بر خلاف گذشته که خیلی از سوالات تکراری بود ) و نیاز به فکر کردن و کمی وقت اضافی و تا حد زیادی دقت و وسواس داشت ولی سطح دشواری سوالات کاملا استاندارد بود و سوالات تقریبا تمامی فصول را پوشش داده بود. (با تمرکز بر اتصال رآکتور ها و توابع تشکیل)

و اما کاربر ریاضیات:
سوالات واقعا سوالات ساده و راحتی بود و تنها چیزی که به نظر کار داوطلب رو سخت می کرد این بود که بعضی از سوالات بخش محاسبات عددی نیاز به وقتی بیش تر از وقت استاندارد خودش داشت و یکی از سوالات کاربرد ریاضیات هم به نظر غلط طراحی شده بود (اگر اشتباه نکنم سوال 6 ام یا 7 ام بود که در مورد بیضی گون بودن یا هذلولی بودن و سهمی گون بودن یک معادله سوال شده بود که با توجه به علامت یکی از پارامتر ها معادله هم میتونست بیضی گون باشه و هم هذلولی و هر دو گزینه ها موجود بود و تنها چیزی که شاید بشه باهاش اون رو توجیه کرد فیزیک معادله بود که D همیشه مثبت هست و نمیتونه منفی باشه که از ظاهر گزینه ها به نظر میومد که این موضوع هم مورد توجه طراح محترم نبوده و من به شخصه ریسک نکردم و سوال رو پاسخ ندادم

در یک جمع بندی در کل سوالات مفهومی, تا حد خوبی استاندارد (در کل هیچ سوالی نبود که داوطلبی که درس رو خونده مستاصل بکنه) و سطح دشواری سوالات متوسط رو به ساده بود.

من به 4 سوال زبان عمومی، 13 سوال از حرارت، 11 سوال ترمودینامیک، 12 سوال مکانیک سیالات، 19 سوال انتقال جرم و عملیات، 11 سوال رآکتور و 14 سوال از کاربرد ریاضیات پاسخ دادم.

برای تمامی شرکت کننده های عزیز آرزوی موفقیت دارم
تشکر کننده گان: حسين

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 مهندسی شیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ #24092

• مهندس شیمی
شماها چجوری تونستین اینقد سوال جواب بدین من ک مجموع جوابام 30 تا شدن تازه شانسیم زدم...
چجوری میگین ریاضی ساده بود
جرم کلا جدید بود چجوری میگین روتین بود
مدیران: سروش شکوهی
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©