میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: ارشد93

ارشد93 ۱۳۹۲/۰۵/۲۲ #6049

• مهتاب همتی
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 4
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
سلام من تقریبا یک ماهونیمه شروع کردم به درس خوندن ولی واقعادرساخیلی زیاده همش استرس دارم که چطوری بخونم رشته ام ریاضی کاربردی و1ترم مرخصی بودم واین ترم ترمه اخرمه اگه میشه بگید چطوری برنامه ریزی کنم که تا اول مهر درسارو کامل خونده باشم.خیلی استرس دارم

پاسخ‌به: ارشد93 ۱۳۹۲/۰۶/۱۸ #7300

مهتاب همتی نوشته است:
سلام من تقریبا یک ماهونیمه شروع کردم به درس خوندن ولی واقعادرساخیلی زیاده همش استرس دارم که چطوری بخونم رشته ام ریاضی کاربردی و1ترم مرخصی بودم واین ترم ترمه اخرمه اگه میشه بگید چطوری برنامه ریزی کنم که تا اول مهر درسارو کامل خونده باشم.خیلی استرس دارم

سلام.
استرس موجب کاهش بازدهیتان می شود و موجب می شود تا شما دروسی که خوانده اید را سرجلسه ی آزمون فراموش کنید در حالی که ممکن است شما نسبت به مطالب آن دروس تسلط بالایی را داشته باشید.
پس تا می توانید استرس را از خودتان دور کنید.
برای اینکه استرس را از خود دور کنید نکات زیر را رعایت نمایید:
1) افکاری مانند اینکه من نمی توانم.
با اینکه این همه خواندم اما چیزی یاد نمی گیرم.
سخته و از پسش بر نمی آیم و....را اصلا نکنید.
راه موفقیت در کنکور کسب تسلط و مهارت در دروس رشتتان می باشد پس هرکسی که بتواند نسبت به مطالب دروسش تسلط پیدا کند می تواند با یک رتبه ی خوب قبول شوید.فقط باید کمی اراده و پشتکار و یک برنامه ریزی خوبی داشته باشد.
2) سعی کنید با شبیه سازی کردن و قرار دادن خودتان در موقعیت های مشابه کنکور استرس را از خود دور کنید که بهترین راه آن شرکت در آزمون های آزمایشی است.
3) سعی کنید تست زیاد انجام دهید مخصوصا همان روزی که درس می خوانید تا با زدن تست های درست اعتماد بنفستان ارتقا پیدا کند.
4) همیشه این مطلب را در نظر داشته باشید که شما از خیلی ها جلوتر هستید و خیلی ها هم هنوز آغاز به مطالعه نکرده اند و بعضی های دیگرهم به عبارتی سیاه لشکر هستند.
5) همیشه این جمله را با خودتان تکرار کنید که هر درسی را که بخوانید می توانید تست هایش را به درستی بزنید پس حتما موفق می شوید.
در درس خواندن کمیت مهم نیست و آنچیزی که از اهمیت بالایی برخوردار است کیفیت مطالعه کردن است ،پس تمام سعی خود را بر روی این نگذارید که کتاب ها را تمام کنید بلکه تمام تلاش شما بر این باشد که کتابی را که می خوانید خوب متوجه شوید و آنرا یاد بگیرید تا بتوانید هر سوالی که از قسمت امد را به درستی پاسخ دهید.
ابتدای درس خواندن خود را با درس های ضریب بالاتر شروع کنید و سعی کنید که نسبت به این دروس بتوانید تسلط و مهارت بالایی کسب نمایید طوری که بتوانید درصدهای این دروس را بالا بزنید این روش مناسبی بریا کسب یک رتبه ی خوب می باشد.
سعی کنید تست نیز زیاد بزنید زیرا یکی از راه های کسب مهارت انجام دادن تست های زیاد می باشد.
و روزهای جمعه ی خود را به مرور دروسی که در طول هفته آنها را خوانده اید بپردازید.
در روز یک الی دو ساعت خود را به خواندن درس زبان اختصاص دهید و سعی کنید که بتوانید درصد زبان را هم بالا بزنید.
موفق باشید
  • صفحه:
  • 1
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
امتياز به مطلب : 0 نفر

اسکرول به ابتدای صفحه
© 1393 مؤسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف