میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
  • صفحه:
  • 1
  • 2

نامِ بحث: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک

بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ #23677

• مدیر تالار
  • غایب
  • کاربر نمونه
  • تعدادِ ارسال‌ها: 189
  • کارما (امتیازِ ویژه): 17
سلام به همه
خسته نباشید

کنکور ارشد فتونیک 95 به نظرتون چطور بود؟!

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ #23804

• علیرضا
سلام
من پارسال هم کنکور فوتونیک داده بودم و رتبم زیر 200 شده بود اما سوالات امسال واقعا سخت بود. من با اینکه پارسال الکترومغناطیس 18 درصد زده بودم امسال سفید زدم و کوانتوم رو که پارسال 21 درصد زدم امسال فقط تونستم به دوسه تا سوال جواب بدم
اما زبان خیلی راحت و عالی بود. امسال فکر کنم رقابت روی زبان باشه وگرنه بقیه درسها رو همه کم زدن

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ #23811

• ی
سلام
منم تازه از کنکور برمیگردم. کنکور فتونیک امسال واقعا سخت بود. سوالات عجیب، راه حل های طولانی، محاسبات الکی، سوالات نامفهوم. سوالی که گزینه هاش اهن و الومینیوم و مس بود هم واقعا واسه طراح سوالات باید تاسف خورد. اخه دانشجو از کجا بدونه که اعداد اتمی اینا چند هستند. کلی سوال عددی داده بودند. کلی باید رادیکال میگرفتیم. من راضی نبودم از سوالات. کوانتومش هم که اکثر سوالات راه حل طولانی داشتند. متن سوم زبان هم کمی جواب ها مشکل داشت. بیشتر از یه گزینه درست داشت. به هرحال منم فکر میکنم امسال میانگین خیلی پایین باشه. امیدوارم کسایی که خوندن حقشونو از این کنکور مزخرف بگیرند.

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ #24342

• دلکش دلداده
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 5
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
آره واقعا این سوال مزخرف چی بود؟ مس یا آلومینیوم؟ آخه چرا؟ رو چه حساب؟ سرعت مداری زمین رو کجای دلم بزارم!!! خدا کنه که حق به حقدار برسه!!!! وقتی میانگین بیاد پایین، اوضاع رقابت به هم میریزه!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ #24366

• محمد
به نظر من باید این سوال مس و الومینیوم حذف بشه. چون این واقعا سوال نبود. من می تونستم به سوالات بیشتری جواب بدم اما وقت اجازه نداد. در واقع این یعنی ازمون برای سنجش فهم داوطلب نیست بلکه برای سرعت عمل داوطلب طراحی شده و هر وقت هم سرعت عمل بیشتر بشه اشتباهات هم بیشتر میشه. جای اینکه ۲۰ تا سوال بدن، ۱۰ تا سوال قشنگ و مفهومی بدن. جای اینکه اعداد مسخره بدن، اعداد رندی بدن که درگیر محاسبات جمع و تفریق نشیم. واقعا ازمون برای سنجش سرعت عمل ما تو محاسبه است یا اینکه بفهمن چقدر ما از فیزیک فهم و درک داریم؟
طبیعیه که وقتی این چیزها ملاک باشه، انتظار جز خروجی های بیسواد بیشتر در مقطع ارشد و دکترا نخواهیم بود.

پاسخ‌به: بحث درباره کنکور کارشناسی ارشد 95 فتونیک ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ #24500

نمیدونم چرا سوالات رو اینجور طرح کرده بودن مثلا همین سوال مس و اینا که باید از قانون موزلی بریم، خب این قانون موزلی دوتا ثابت داره که هیچ کدومشو نداده بودن! منم تا حالا جایی ندیده بودمشون، اگرم میدونستم بعد از ب جواب رسیدن نمیتونستم بگم مال کدوم عنصره!
یا سوال نسبیتی قطر زمین، این برمیگرده به اطلاعات عمومی دانشجو، در حد سوال کنکور نبود، هرکسی سرعت زمین رو میدونست راحت حلش میکرد هرکسم نمیدوست یه سوال از دستش میرفت! مگه مسابقه اطلاعات عمومیه!
من کنکورای سالای قبل فوتونیک رو که میزنم همیشه جدید از 20 تا به 15-14 تا جواب میدادم، امسال خیلی فرق میکرد، سر جلسه جا خوردم! خیلی روی جدید سرمایه گذاری کرده بودم که متاسفانه از دستم رفت..
  • صفحه:
  • 1
  • 2
مدیران: سروش شکوهی
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©