کارشناسی پیام نور مهندسی عمران

 

  • کارشناسی پیام نور
  • ضوابط پذیرش
  • آشنایی با پیام نور

با توجه به ظرفیت محدود دانشگاه های سراسری و آزاد، خیل عظیمی از داوطلبان مشتاق فرصت ورود به دانشگاه ها را پیدا نمی کنند.
اما با تأسیس دانشگاه پیام نور، فرصتی مناسب برای دانش آموختگان رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، فنی حرفه ای و کار و دانش (با داشتن مدرک پیش دانشگاهی) و همچنین دارندگان مدرک کاردانی پدید آمده است تا این عزیزان نیز بتوانند به ادامۀ تحصیل بپردازند.
یکی از مهم ترین ویژگی هایی که دانشگاه پیام نور برای تحصیل دارد این است که امکان ادامۀ تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته برای دانش آموزان فنی حرفه ای و کار و دانش درصورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی فراهم شده است. همچنین امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی و دیگر رشته ها وجود دارد.
از دیگر امکانات بسیار مهم دانشگاه پیام نور امکان تحصیل برای مشمولان و عزیزانی می باشد که مشغول انجام خدمت مقدس سربازی هستند. (به عبارت دیگر تحصیل در دانشگاه پیام نور همزمان با انجام خدمت سربازی امکان پذیر است)
ضمنا اگر دانش پذیر دانشگاه پیام نور در این دانشگاه پذیرفته شود و دانشجو به حساب بیاید این دانشگاه معافیت تحصیلی برای داوطلبان پسر فراهم می کند.مدرک دانشگاه پیام نور مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد و پس از فارغ التحصیلی امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های سراسری و آزاد و سایر دانشگاه های معتبر وجود دارد.
با توجه به اینکه شاغلین محترم فرصت چندانی برای حضور مستقیم در دانشگاه ها را ندارند وجود این دانشگاه شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل این عزیزان فراهم آورده است.

مدارك تحصيلي مورد پذيرش مجاز به شركت در مقطع كارشناسي دوره‌هاي فراگير پيام نور

گروه

مدرك تحصيلي مورد پذيرش

گروه يك

كليه دارندگان ديپلم متوسطه نظام قديم در رشته‌هاي تحصيلي رياضي ـ تجربي ـ علوم انساني ـ هنر و هنرستاني‌هاي نظام قديم

گروه دو

كليه دارندگان مدرك پيش‌دانشگاهي نظام جديد در رشته‌هاي تحصيلي رياضي فيزيك ـ علوم تجربي ـ علوم انساني ـ هنر ـ علوم و معارف اسلامي

گروه سه

دارندگان مدرك كارداني رسمي مورد تاييد وزارت آموزش و پرورش يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

گروه چهار

دارندگان ساير مدارك متوسطه تحصيلي اعم از هنرستان و دانشسراهايي كه مدت آموزش متوسط آنها 4 سال بوده است.

دانشگاه پيام نور در سال 1368 با مصوبه شوراي عالي فرهنگي تأسيس شده است.

سيستم آموزشي دانشگاه پيام نور با ويژگي تكيه بر آمادگي و توانمنديهاي علمي داوطلبان ورود به آموزش عالي و با هدف به صفر رساندن سقف پشت كنكوريها طرح‌ريزي شده است. در حال حاضر دانشگاه پيام نور بزرگترين دانشگاه باز (Open University) آسيا است كه در داخل كشور بزرگترين شبكه آموزش عالي دولتي محسوب مي‌گردد، دانشگاه پيام نور قريب به يك ميليون دانشجو را تحت پوشش علمي ـ آموزشي خود قرار داده است.

نحوه پذيرش دانشجو و شيوه‌هاي ارائه آموزش در اين دانشگاه انعطاف‌پذير مي‌باشد شعار اصلي اين دانشگاه تحصيل در همه جا و همه وقت براي همه و به خصوص شاغلين محترم مي‌باشد. دانشگاه پيام نور در برخي كشورها نظير انگلستان و برخي از كشورهاي عربي داراي شعبه مي‌باشد. لازم به ذكر است شاغلين محترم با قبولي در دانشگاه پيام نور و كسب مدارج علمي مي‌توانند پله‌هاي ترقي را (چه از لحاظ مادي و معنوي و...) در محيط كار به سادگي طي نمايند.

شايان ذكر است دانشگاه پيام نور بر اساس علايق افراد بدون توجه به زمينه تحصيلي قبلي داوطلب در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو مي‌پذيرد.

 

مدرسان شریف در مقطع کارشناسی پیام نور خدماتی ارائه نمی دهد.

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©