دکتری

با افتخار می توان گفت سطح علمی کشور به صورت چشمگیری بالا رفته است و شاهد رشد قابل ملاحظه متقاضیان در مقطع دکتری (PHD) هستیم، اما با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش در تحصیلات تکمیلی، رقابت داوطلبان دکتری بسیار سخت تر شده است و قبولی در مقطع دکتری، علاوه بر تسلط به مطالب درسی تکنیک های منحصر به هر رشته را نیز لازم دارد، با وجود این بسیار کسانی بوده اند که توانسته اند این مسیر را با موفقیت طی کنند.

به همین منظور مؤسسه مدرسان شریف با توجه به نتایج درخشان سال های قبل و با سابقه طولانی خود در حوزه تحصیلات تکمیلی سعی بر آن دارد با خدمات نوینی که در اختیار داوطلبان مقطع دکتری قرار می دهد، این راه را برای متقاضیان هموار سازد تا این عزیزان بتوانند با موفقیت این مسیر را طی کرده و نقش مؤثری در تولید علم و انتقال آن داشته باشند.
در ایران پذیرش در مقطع PHD از طریق برگزاری آزمون دکتری تخصصی توسط وزرات علوم، تحقیقات و فناوری صورت می گیرد. در ارتباط با نحوه پذیرش برای کلیه رشته ها و گرایش ها باید خاطر نشان کرد که این آزمون در دو مرحله صورت می گیرد:

1) آزمون ورودی تخصصی

2) مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی

در مرحله نخست نتایج اولیه به صورت چند برابر ظرفیت پذیرش در هر کد رشته امتحانی و براساس نمره کل حاصل از میانگین وزنی نمرات خام ترازشده با توجه به ضرایب دروس امتحانی و رتبه آن ها با توجه به سهمیه و کد رشته امتحانی اعلام خواهد شد.

*نکته مهم: برای کلیه رشته ها و گرایش ها دروس عمومی شامل: زبان انگلیسی عمومی و استعداد تحصیلی با ضریب 1 و دروس تخصصی دارای ضریب 4 هستند.

در ایران تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به دو صورت 1) دکتری آموزشی ـ پژوهشی و 2) دکتری پژوهش‌محور امکان پذیر می باشد. دکتری آموزشی-پژوهشی که اغلب داوطلبان متقاضی شرکت در آن هستند بر اساس گذراندن واحدهای درسی و پایان‌نامه در دانشگاه می باشد در صورتی که دکتری پژوهش‌محور، محوریت با پژوهش است و در آن گذراندن واحدهای درسی محدود بوده ولی الزام به ارائه پایان‌نامه دارند.

بر اساس آیین نامه آموزشی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری تعداد واحد هایی که در ایران در دانشگاه ها در مقطع دکتری گذرانده می شود در مجموع 36 واحد می باشد که این واحدها به دو صورت آموزشی (کلاسی) و پژوهشی (رساله دکتری) هستند و از این مجموع 15 تا 18 واحد آن آموزشی و 18 تا 21 واحد آن پژوهشی یا همان ارائه رساله دکتری می-باشد.
مدت تحصیل در دوره دکترای تخصصی حداقل 6 نیمسال و حداکثر هشت نیمسال است و هر نیمسال هجده هفته شامل 16 هفته آموزش و 2 هفته ارزشیابی است. نمره قابل قبول برای هر درس 14 از 20 و میانگین کل قابل قبول، 16 از20 است.

آزمون جامع در مقطع دکتری به این صورت است که بعد از سه ترم آموزشی و در ترم چهارم دانشجو موظف به گذراندن آزمون جامع (این آزمون به دو صورت کتبی و شفاهی است) می باشد. این آزمون تنها پیش-نیاز برای ثبت پروپوزال و شروع کارهای مربوط به انجام رساله دکتری است و در معدل دانشجو هیچ تاثیری نخواهد داشت.
اموزش رایگان برای هر دانشجو در دوره دکترای تخصصی صرفا یک بار امکان پذیر است و تحصیل همزمان دانشجو در همان دوره یا دوره های دیگر تحصیلی و تغییر رشته و انتقال ممنوع است.

کتاب های کمک آموزشی:

 

برای هر یک از دروس عمومی و تخصصی این کتاب ها شامل تشریح جامع و کامل مطالب در قالب درسنامه است که منطبق با آخرین منابع و تغییرات سازمان سنجش می باشد. این درسنامه ها به همراه نکات تستی و مطالب مهم می باشد که در آن ها پاسخگویی به سؤالات آزمون های سراسری کارشناسی ارشد و دکتری همراه با توضیح ساده و روان آورده شده است. جهت مشاهده و خرید این کتاب های کمک آموزشی کلیک کنید.

بسته های آموزشی شامل:

این بسته ها شامل استفاده همزمان از کتاب های کمک آموزشی به همراه آزمون های آزمایشی می باشد و در موفقیت داوطلبان برای شرکت در آزمون اصلی به صورت یک محصول کامل بسیار مفید می باشد. جهت مشاهده و خرید این بسته های آموزشی کلیک کنید.

بسته های آموزشی دکتری 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلاس های حضوری:

برای آن دسته از داوطلبانی که ساکن تهران می-باشند برای اغلب دروس کلاس های حضوری برگزار می شود. از مشخصه‌هاي اصلي كلاس‌هاي حضوری مدرسان شريف تدريس بسيار ساده و پايه‌اي مطالب درسي است. همچنين تشريح مطالب مهم، آموزش نكات براي جلوگيري از خطاهاي احتمالي هنگام پاسخ دادن به سؤالات و بيان نكات تستي طي دوره، از ويژگي‌هاي اصلي اين كلاس‌ها است. ضمن اينكه با نيمه متمركز شدن آزمون دكتري و تستي برگزار شدن آزمون، يادگيري مطالب به صورت نكته‌اي و حل تست‌هاي بيشتر كمك بسيار شاياني به داوطلب آزمون دكتري خواهد كرد. در همين راستا مؤسسه مدرسان شريف با برگزاري كلاس‌هاي حضوري سعي بر هموار كردن اين مسير براي داوطلبان عزيز دارد. برای دریافت نحوه شرکت، برنامه کلاسی و ثبت نام در این کلاس ها کلیک کنید.

مشاوره و هدایت تحصیلی:

یک برنامه‌ريزي جامع و هدفمند که شامل نحوه صحيح مطالعه برای هریک از دروس و مديريت زمان است براي هموارتر کردن مسیر موفقیت داوطلب در کوتاه ترین زمان از جمله مواردي است كه در سازمان مشاوره مدرسان شريف توسط رتبه های تک رقمی و برتر مربوط به هریک از رشته ها و گرایش ها به صورت کاملا تخصصی در اختيار داوطلبان قرار داده خواهد شد. جهت مشاهده، ثبت نام و سایر اطلاعات تکمیلی کلیک کنید.

مشاوره تحصیلی دکتری

 


آزمون های آموزشی دکتری:

موسسه مدرسان شريف با برگزاری آزمون‌هاي کاملا استاندارد و شبيه‌سازي شده با آزمون اصلی که منطبق با اخرین منابع و تغییرات سازمان سنجش است كمك بسياري به موفقیت داوطلبان براي شرکت در کنکور كرده است. از نقاط قوت این آزمون ها نحوه برگزاری به صورت حضوری و کشوری است و با توجه به اینکه بعد از هر آزمون پاسخنامه تشريحي و كارنامه كامپيوتري به داوطلبان ارائه مي‌شود؛ داوطلب می تواند از نقاط ضعف و قوت خود مطلع شود و وضعیت تحصیلی خود را با سایر داوطلبان در سایر شهرها و دانشگاه ها مقایسه نماید. این آزمون ها در مقطع دکتری در چهار مرحله (دو مرحله بودجه بندی و دو مرحله جامع) به صورت کشوری برگزار خواهد شد. برای دریافت نحوه شرکت، ثبت نام، بودجه بندی، منابع آزمون و سایر اطلاعات تکمیلی برای هر رشته و گرایش کلیک کنید.

آزمون های آزمایشی دکتری

 

 

کلاس های آنلاین:

با توجه به اینکه کلاس های حضوری مدرسان شریف صرفاً در تهران برگزار می شود و امکان استفاده از کلاس‌ها برای داوطلبان ساکن شهرستان وجود ندارد مدرسان شریف با برگزاری کلاس های آنلاین به صورت ویدئو کنفرانس برای داوطلبان سایر شهرهای کشور، امکان استفاده از کلاس ها را برای این عزیزان مهیا کرده است. برای دریافت نحوه شرکت، برنامه کلاسی و ثبت نام در این کلاس ها و سایر اطلاعات تکمیلی برای هر رشته و گرایش کلیک کنید.

 

 


جهت مشاهده خدمات دکتری بر روی رشته موردنظر خود در لیست زیر کلیک نمایید:

رشته های تحت پوشش در مقطع دکتری
گروه فنی و مهندسی
مهندسی برق - الکترونیک مهندسی برق - مخابرات مهندسی برق - کنترل
مهندسی برق - قدرت مهندسی عمران - سازه مهندسی عمران - زلزله
مهندسی عمران - ژئوتکنیک مهندسی عمران - مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی مهندسی عمران - راه و ترابری
مهندسی عمران - مدیریت منابع آب مهندسی عمران - حمل و نقل مهندسی عمران - مدیریت ساخت
مهندسی عمران - محیط زیست مهندسی کامپیوتر - نرم افزار و الگوریتم
مهندسی کامپیوتر - معماری سیستم های کامپیوتری
مهندسی کامپیوتر - هوش مصنوعی
مهندسی کامپیوتر - شبکه و رایانش
مهندسی مکانیک - ساخت و تولید
مهندسی مکانیک - مکانیک جامدات
مهندسی مکانیک - دینامیک، کنترل و ارتعاشات
مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی
مهندسی هوافضا - سازه های هوایی
مهندسی شیمی
مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی
مهندسی صنایع
مهندسی مواد
مهندسی نفت
فناوری نانو - نانمواد
مهندسی پلیمر - پلیمر مهندسی محیط زیست - منابع آب
فناوری نانو- نانو الکتریک مهندسی محیط زیست - آب و فاضلاب
گروه علوم انسانی
مجموعه مدیریت حقوق عمومی حقوق جزا و جرم شناسی
حقوق بین الملل عمومی حقوق خصوصی برنامه ریزی درسی
مدیریت آموزشی تکنولوژی آموزشی روانشناسی تربیتی
روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی
روانشناسی جغرافیای سیاسی
جغرافیا و برنامه ریزی شهری
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی
ژئومورفولوژی
آب و هواشناسی
علوم اقتصادی
زبان و ادبیات فارسی
تربیت بدنی - مدیریت ورزشی
تربیت بدنی - آسیب شناسی ورزشی
تربیت بدنی - رفتار حرکتی
تربیت بدنی - بیومکانیک ورزشی
تربیت بدنی - فیزیولوژی ورزشی
حسابداری
مشاوره علوم سیاسی
مـــالی
فلسفه تعلیم و تربیت
گروه علوم پایه
ریاضی محض
ریاضی کاربردی
فیزیک
شیمی آلی
شیمی فیزیک
شیمی تجزیه
شیمی معدنی
شیمی کاربردی
زیست شناسی - سلولی و مولکولی
زیست شناسی - ژنتیک مولکولی
زیست شناسی - میکروبیولوژی
زیست فناوری میکروبی
زیست شناسی - فیزیولوژی گیاهی
زیست شناسی - سیستماتیک و بوم شناسی گیاهی
زیست شناسی - سلولی و تکوینی گیاهی
علوم جانوری - فیزیولوژی جانوری
علوم جانوری - بیوسیستماتیک جانوری
علوم جانوری - تکوینی
نانوفیزیک نانوشیمی آمار
فتونیک بیوشیمی بیوفیزیک
بیوانفورماتیک
گروه هنر
مدیریت پروژه مـعماری شـهرسازی
گروه زبان
آموزش زبان انگلیسی
ترجمه زبان و ادبیات انگلیسی
گروه کشاورزی
مهندسی مکانیک بیوسیستم علوم دامی علوم و صنایع غذایی
محیط زیست علوم و مهندسی آب - آبیاری و زهکشی علوم و مهندسی آب - سازه های آبی
علوم و مهندسی آب - منابع آب
علوم خاک - مدیریت منابع خاک
علوم خاک - مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک
آگروتکنولوژی-زراعت آگروتکنولوژی-علوم علف های هرز آگرواکولوژی-بوم شناسی

 
  • Share on Google+
  • Share on Cloob
  • Share on linkedin
  • Add to delicious
اسکرول به ابتدای صفحه

تمامی حقوق قانونی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی مدرسان شریف است ©